Вступ не має бути формальністю: в Україні хочуть скасувати відстрочку для частини студентів

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий підтримав законопроєкт, який скасовує відстрочку від мобілізації для чоловіків старше 30 років, які здобувають другу непослідовну вищу освіту.

За його словами, в Україні значно зросла кількість “фіктивних” студентів, що загалом негативно впливає на якість освіти.

“Навчатися ніколи не пізно, утім, вступ до університету не повинен ставати формальністю лише для отримання якихось переваг та бонусів. Сьогодні ж ми маємо тенденцію, коли люди використовують вступ до університетів як легальний, але все ж таки нечесний спосіб уникнути мобілізацію. Якщо подивитися на цифри, то маємо +55 тис. студентів-чоловіків старше за 25 років у 2022 році в порівнянні з 2021, зокрема +33 тис. на магістерському рівні”, – написав міністр у Facebook.

Законопроєкт № 9672, зареєстрований у Верховній Раді, має на меті врегулювати це питання.

У запропонованих змінах йдеться про те, що відстрочка не розповсюджуватиметься на чоловіків старше за 30 років, які вступають до закладу освіти й здобувають непослідовну вищу освіту.

Натомість відстрочка зберігатиметься для студентів-чоловіків, які ще не досягли 30 років і здобувають послідовну освіту, а також для педагогічних працівників, які працюють у закладах освіти, за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки