Як вберегтись від шахрайства на платформах онлайн-оголошень – поради від поліцейських


Одна з найпоширеніших схем шахрайства в мережі Інтернет – це «продаж» неіснуючих товарів. Зловмисники, часто виставляють нижчу ціну на свій «товар» та вимагають від клієнтів повну передоплату, в подальшому привласнюючи кошти.

У пастки аферистів потрапили двоє мешканців обласного центру. Обоє хотіли придбати домашніх улюбленців на відомій торговій онлайн-платформі. 

Один з потерпілих намагався придбати кошеня породи орієнтал. Чоловік знаходиться закордоном, тому вирішив купити тварину в Україні за значно дешевшою ціною. Однак саме дешева ціна і виявилася шахрайською пасткою.

Продавець, який до зарахування коштів, щиро обіцяв допомогти відправити котика до Європи, одразу зник після отримання 12 тисяч гривень.

Не отримав цуценяти і 32-річний тернополянин. Він оплатив половину суми – 2 тисячі гривень за бігля, однак собаки не дочекався, а оголошення зникло.

За обома фактами шахрайств розпочато кримінальні провадження. Слідчі встановлюють особи зловмисників.

Як вберегтись від таких злочинів, не втратити гроші та здійснити омріяну покупку? Практичні поради:

  • ставтесь з особливою обережністю до «надпривабливих» пропозицій;
  • перевіряйте продавця, використовуючи чати або відгуки на сайті оголошень;
  • пам’ятайте – передплату за товар можна вносити лише перевіреним продавцям;
  • користуйтесь можливістю післяплати – тоді можна оглянути товар безпосередньо у відділенні та відмовитися від покупки, якщо є необхідність;
  • необхідно ретельно перевіряти інформацію про покупця/продавця;
  • обов’язково перевіряйте номер телефону, зазначений в оголошенні – він може відрізнятися від того, з якого вам будуть передзвонювати і це має стати приводом для занепокоєння;

Відділ комунікації поліції Тернопільської області