На Тернопільщині судили нечисту на руку «збирачку старовини»

У пошуках старовинних речей хто тільки не їде до українських сіл! При цьому намагаються скупити за безцінь старовинні вишиванки, коралові намиста й побутові речі. При нагоді ще й обкрадають довірливих господарів.

Отож у середині травня ц.р. в одне із сіл на Гусятинщині завітала така собі трійця «чорних етнографів». Їздили вулицями, розпитували, чи бува хтось не продає речі, що залишились у бабусиних скринях, пише Номер один.

Одна з молодиць зайшла на подвір’я. Постукала у двері, а вони виявились незачиненими, тож злодійка (бо вже мала судимість) зайшла до хати. Покликала господарів, однак ніхто їй не відповів, тоді кмітлива жіночка швиденько почала перевіряти шухляди та зазирати в усілякі закапелки, аж поки не побачила пакунок. Розгорнула папір, а в ньому – гаманець, відкрила й побачила 10 тис. 200 грн. та понад 5 тис. 500 євро (еквівалентно на той час це дорівнювало 159 тис. 900 грн.).   Не випробовуючи свою злодійську долю, крадійка з місця пригоди швиденько втекла, завдавши потерпілим збитків на 170 тис. 100 грн.

На щастя, правоохоронці не тільки одразу зупинили злодійкувате тріо на «Нісані», а й вилучили вкрадені кошти.

Вироком Гусятинського районного суду нечисту на руку «збирачку старовини» засуджено до трьох із половиною років позбавлення волі. Зважаючи, що потерпілий просив його кривдницю суворо не карати та вказав, що не має до неї претензій, суд застосував до спритниці іспитовий строк терміном один рік і 6 місяців та зобов’язав періодично відмічатися в органах пробації. Також злодійці доведеться сплатити понад 5 тис. грн. судових витрат за проведення експертиз.