П’ять тонн сіток для кікімор та бліндажів передали захисникам на фронт

Читати далі: П’ять тонн сіток для кікімор та бліндажів передали захисникам на фронт

В атмосфері Сонця вчені помітили незвичайне радіовипромінювання, схоже на полярне сяйво.

Про це повідомляє Science Alert із посиланням на дослідження, опубліковане у науковому журналі Nature Astronomy.

Радіовипромінювання зафіксували у фотосфері на висоті 40 тисяч кілометрів над сонячними плямами (темніші та холодніші ділянки на поверхні зорі).

“Ми виявили особливий тип довготривалих поляризованих радіовипромінювань, що виходили від сонячної плями та тривали понад тиждень.

Це зовсім не схоже на типові, швидкоплинні сонячні радіосплески, які зазвичай тривають хвилини або години. Це захопливе відкриття, яке потенційно може змінити наше розуміння зоряних магнітних процесів”, – пояснив співавтор дослідження Сіцзе Ю.

Візуалізація випромінювання у фотосфері Сонці, схожого на полярне сяйво. Фото: Sijie Yu

Полярні сяйва досить поширені на Землі. Крім того, їх фіксували й на всіх інших великих планетах Сонячної системи та навіть на чотирьох галілеєвих супутниках Юпітера.

Полярні сяйва утворюються, коли сонячні заряджені частинки потрапляють у магнітне поле, яке підсилює їхню енергію перед падінням в атмосферу. Там частинки взаємодіють з атомами та молекулами, створюючи світіння. Крім видимого світла, існує також радіовипромінювання.

Сонячні плями виникають у фотосфері зорі. Це область з надзвичайно потужними магнітними полями, які стримують сонячну плазму. Тому прискорення сонячних частинок може відбутися і там. До того ж значно потужніше, ніж на Землі.

Вчені планують вивчити архівні дані, щоб знайти докази явища полярного сяйва в попередніх сплесках сонячної активності.

“Ми починаємо складати пазл того, як заряджені частинки та магнітні поля взаємодіють у системі з довготривалими зоряними плямами. Не лише на нашому Сонці, але й на зірках далеко за межами нашої Сонячної системи”, – зауважив співавтор дослідження Сураджит Мондал.

Нагадаємо, раніше у NASA розповіли, чому космічні об’єкти переважно мають круглу форму.