У 2024 році НМТ складатимуть лише ті, хто планує вступати до вищих навчальних закладів

Читати далі:  У 2024 році НМТ складатимуть лише ті, хто планує вступати до вищих навчальних закладів
 У 2024 році НМТ складатимуть лише ті, хто планує вступати до вищих навчальних закладів

8 листопада Верховна Рада підтримала законопроєкт, який передбачає внесення деяких змін у проведення державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року.

Про це повідомили у пресслужбі Апарату ВР.

Згідно зі змінами, у 2024 році національних мультипредметний тест складатимуть лише ті, хто планує вступати до закладів вищої освіти. Тестування відбуватиметься у комп’ютерній формі.

Вступники складатимуть іспит із чотирьох предметів. Обов’язковими будуть: українська мова (без літератури), історія України, математика та ще один предмет на вибір (укр. література, англійська, іспанська, німецька або французька мови, біологія, географія, фізика, хімія).

На виконання завдань з кожного предмета учасники матимуть по 60 хвилин. Усі 4 тестування вступники складатимуть протягом одного дня у два блоки по 120 хвилин (2 предмети) з перервою між ними.

“У 2024 році така модель НМТ є найбільш прийнятною, адже враховує безпекову ситуацію. Так учасникам, яким потрібно подолати значну відстань до пункту тестування, потрібно буде лише один раз з’явитися до екзаменаційного центру. А ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах”, – зазначили у Верховній Раді.

У 2024 році ДПА для учнів й учениць 4-х, 9-х і 11-х класів не проводитимуть. Тобто НМТ складатимуть тільки абітурієнти.

Пробного тестування у межах підготовки до мультипредметного тесту також не буде.