Експерт з гендерних питань проаналізував скандальні висловлювання викладача тернопільського вишу

Читати далі: Експерт з гендерних питань проаналізував скандальні висловлювання викладача тернопільського вишу
Експерт з гендерних питань проаналізував скандальні висловлювання викладача тернопільського вишу

Висловлюванням з лекцій викладача Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Володимира Кравця дав оцінку незалежний експерт з гендерних питань Михайло Корюкалов.

Як повідомляв раніше сайт «Тернополяни», професора кафедри педагогіки та менеджменту освіти ТНПУ ім. В. Гнатюка Володимира Кравця відсторонили від викладання курсу “Педагогіка: підготовка молоді до сімейного життя” через його висловлювання на лекціях, що набули суспільного розголосу.

Зокрема, викладач використовував такі наративи, як: “Часто дівчата самі провокують зґвалтування”, “У чоловіка та жінки — різна логіка” та “Аборт — це узаконене дітовбивство” тощо.

“Згідно з рекомендаціями Комітету міністрів Ради Європи, сексизм — це будь-які дії, жести, слова, в основі яких лежить ідея про те, що людина або група людей гірші через свою стать. І, власне, з окремих з тверджень викладача це видно. Ну і, крім сексизму, там також багато стереотипів.

Що цікаво, що він сам визнає наявність стереотипів у суспільстві, але при цьому достатньо активно їх пропагує в коментарях про те, що чоловіки і жінки по-різному думають. Це не більше, ніж стереотип. Навіть, якби це не було стереотипом, це була б не більше, ніж приватна думка. Тому що це не науково обґрунтовані речі. За результатними соціологічних досліджень, найчастіше стереотипи поширені серед старших людей, ніж молодих”, – наголосив Михайло Корюкалов.

За словами експерта, студентки вчинили цілком логічно, оприлюднивши фрагменти лекцій у соцмережах.

“Студентки, які звернули на це увагу, абсолютно правильно зробили. Сподіваюсь, що це вдасться виправити, і не лише на цьому прикладі, але загалом такі потенційні сексисти стануть обережнішими у своїх висловлюваннях”, – додає він.