“Коронавірус іде на спад?”: в Україні зменшується кількість нових випадків хворих на COVID-19

"Коронавірус іде на спад?": в Україні зменшується кількість нових випадків хворих на COVID-19, Тата Когут

Станом на сьогоднішній ранок, 14 грудня, кількість виявлених випадків захворювань на коронавірус в Україні збільшилася на 6451 осіб. Вчора ж кількість нових випадків зараження була значно вищою – 9176 випадків.

Про нові жертви Covid-19 розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов на своїй сторінці в Facebook. Загальна кількість хворих на сьогоднішній день таким чином досягла позначки в 900 666 осіб. Одужало за останні 24 години 5154 пацієнта.
Померло за добу 93 людини (з початку епідемії число летальних випадків склало вже 15 247 – Ред.). Госпіталізовано за добу 1 895 осіб. Серед нових заражених 355 дітей і 215 медпрацівників. Найбільша кількість випадків зараження за минулу добу виявлено в Києві (605 осіб), Дніпропетровській області (461), Запорізькій області (440) і Одеській області (584).Як ми уже повідомляли на сайті, Максим Степанов пов’язує спад захворюваності в Україні із зменшенням кількості проведених тестувань в Україні, міністр зазначив, що через це у міністерстві зміннють підходи до проведення тестувань.

“Як тільки побачили це зменшення звернень, ми змінили підходи до тестування. Відтепер робити ПЛР-тест будуть усім, хто має ознаки респіраторного захворювання, незалежно від того, чи відповідає ця симптоматика коронавірусній хворобі чи ні, для того щоб підтвердити або спростувати діагноз COVID-19”, – зазначив Степанов. 

Він також повідомив, що додали тестування методом експрес-діагностики. У такий спосіб будуть тестувати людей з ознаками коронавірусної хвороби чи ГРВІ. 

Телеграм-канал “Політика країни” прокоментував нову статистику. 
“В Україні різко пішла вниз статистика заражень коронавірусів. За добу зафіксовано всього 6 451 випадок (це в 2,5 рази менше, ніж було на піку в листопаді). При цьому померло 93 людини (15 247). Але за добу зроблено всього 20 493 ПЛР-тесту. У листопаді, коли кількість хворих досягала 15-16 тисяч в день, тестували в 2-2,5 рази більше (бували дні, коли робили більше 50 тисяч тестів). Ну а тепер роблять в 2,5 рази менше тестів. І показники захворюваності, відповідно, в 2,5 рази менше. Тобто, статистику штучно “прикрутили”. Цікаво, в чому задум? В уряді вирішили взагалі не вводити локдаун з січня?”, – повідомляють на каналі.

Щодо заповненості лікарняних ліжок, то в Україні, за даними Міністерства охорони здоров’я, лише в Миколаївській області лікарняні ліжка для пацієнтів з коронавірусом заповнені більш ніж на 60%. В середньому по країні заповнені 43,3% ліжок.
Більш ніж на половину лікарняні ліжка зайняті в п’яти регіонах – в Миколаївській (64,7%), Черкаській (56,5%), Чернігівській (52,4%) і Херсонській (51,3%) областях, а також в Києві (51,3%).