Хочете купити дитині смарфон? 5 питань, які допоможуть зрозуміти, чи вона до цього готова

Цього року через COVID-19 діти більше, ніж будь-коли, сидять в смартфонах та в інтернеті. 

Їм потрібні девайси для шкільних занять і для підтримки соціальних зв’язків з однолітками і родиною, пише The Psychology Today.

Відповідно, виникає запитання: чи готова ваша дитина до пристрою, який потенційно може надати доступ до будь-кого, будь-чого і в будь-який час? 

Це величезна відповідальність, особливо для дитини.

Батьки часто хочуть, щоб їм вказали “ідеальний” вік, коли варто дарувати смартфон своїй дитині. Але, чесно кажучи, такого віку немає. 

Краще уважно оцінити дитину, щоб визначити її готовність. Це можна зробити, поставивши собі п’ять запитань.

Фото: Syda_Productions/Depositphotos

Чи знає ваша дитина, як керувати своєю цифровою репутацією?

Все, що ми публікуємо в інтернеті, залишається там назавжди. Цю інформацію чи фото можуть побачити всі, і навіть якщо ви вирішите все видалити, його все одно можна буде знайти. 

Сьогодні наша цифрова репутація часто є першим враженням для інших людей, і є достатньо прикладів дітей, чиї невдалі публікації їм дорого обійшлися. 

Чи знає ваша дитина, як встановлювати і підтримувати безпечні взаємини в мережі?

Часто діти емоційно не готові впоратися з кібербулінгом або не знають, що робити, якщо їх просять відправити фото сексуального характеру.

Ваша дитина може навіть не знати, що таке порнопомста чи сексторція – форма шантажу, в якій загроза розголошення сексуальних зображень або інформації є засобом примусу.

Незважаючи на те, що позитивний досвід в інтернеті трапляється набагато частіше, ніж негативний, дітям все ж потрібно знати, що їм робити, коли вони стикаються з чимось схожим. 

Якщо вони про це не знають, їм ще зарано купувати смартфон.

Чи знає ваша дитина, як захистити свою особисту інформацію?

У прагненні підписатися на нові програми та сервіси, які дозволяють їм ділитися всім з друзями, багато дітей мимоволі розголошують занадто багато особистої інформації.

Чи знає ваша дитина, що всі ці кумедні безкоштовні додатки, тести та послуги насправді зовсім не безкоштовні? Вартість – це їхня особиста інформація.

І чи знає ваша дитина, що ті, хто збирає його інформацію, роблять з нею, або як її онлайн-досвід кастомізується на основі зібраної інформації?

Чи вміє ваша дитина вимикати телефон?

Чи забезпечили ви свою дитину стратегіями і причинами, щоб відключитися від віртуального світу і повертатися до реального життя? 

Чи знає вона про функції, які використовують в мережі, щоб утримати її увагу?

Чи вміє ваша дитина критично ставитися до інформації, яку знаходить в інтернеті?

Дезінформація в інтернеті зараз на рекордно високому рівні. 

Чи розуміє ваша дитина, що хто завгодно може публікувати що-небудь в мережі? 

Чи розуміє вона, як розпізнавати фейки, клікбейт? Чи знає дитина, що ніколи не варто ділитися інформацією, якщо вона спершу не перевірила її на справжність і достовірність? 

Невміння це робити робить дітей уразливими для маніпуляцій в інтернеті.